Щодня ми допомагаємо більш ніж 19 000 людям

Поради під час воєнних дій

 

Люди сохраняют присутсвие духа не смотря ни на что Люди сохраняют присутсвие духа не смотря ни на что

Люди зберігають присутність духу не дивлячись ні на що

Як зберегти вікна під час вибухів. Як зберегти вікна під час вибухів.

Як зберегти вікна під час вибухів

Добрий день. Вітання всім. Це відео-інструкція як зберегти вікна під час вибухів снарядів.

Отже. Ось у нас є вікна – наше завдання їх відкрити. Якщо у вас є стулки як тут, то потрібно відкрити і першу і другу стулки. Вони мають бути відкриті. Тепер вікна прикриваємо, а ручки залишаємо відчиненими. У цьому випадку як у мене – вікна тримаються щільно. Коли відбувається вибух замість того, щоб розбити скло – вікно просто відкриється. Якщо у вас вікно тримається не так щільно, як у мене, його потрібно підставити чимось. Це може бути важка книга чи пляшка з водою. Коли під час вибуху вікно відкриється, пляшка чи книга впаде на підлогу. Потрібно щільно закрити кришку, щоб вода не розлилася.

Якщо у вас є жалюзі, зовнішні або внутрішні, їх потрібно закрити. Бережіть себе, всьому народу України великих успіхів, ми вистоємо.

Читати
Як бути у складні часи Як бути у складні часи

Як бути у складні часи

Привіт.

Ми (учасники волонтерського проекту “Разом ми вистоємо”) на основі успішного досвіду створили схему того, як краще організуватись під час військових дій під’їздом, будинком чи вулицею, щоб забезпечити життєдіяльність.

Хочу трохи розповісти Вам про цю організуючу схему.
Ви та ваші сусіди можете діяти поодинці. Але можна діяти, допомагаючи один одному як одна команда або велика сім’я!

Якщо вам другий варіант більше до душі (а він ще має багато практичних плюсів), то це можна організувати так.

Перше, що потрібно зробити, це визначити, з кого ви хочете почати збирати групу взаємодопомоги, тобто хто має збирається в одну групу: поверх, під’їзд, весь будинок або лише кілька сусідів, або вулиця приватного сектору.

Коли це визначено – виберіть Старшого групи взаємодопомоги, а потім ще 3х Старших у підрозділах групи. Потім визначтеся з відповідальними за бригади у самих підрозділах. Якщо людей небагато, то одна людина може відповідати за дві-три бригади. Це не проблема, якщо він встигатиме це робити.

Якщо досвід покаже, що не встигає, також не біда: завдання можна перерозподілити. Головне, щоб усі члени групи знали, хто за що відповідає, та робили те, за що відповідають.

Тому імена та телефони для зв’язку пишемо відразу на самій схемі у тих завдань, за які відповідає людина.

Декілька порад щодо заповнення схеми.

Люди, які добре комунікують з іншими, вміють створювати та підтримувати спілкування в месенджерах та інтернеті, знаходити потрібну інформацію та швидко передавати її коротко та ясно, знадобляться у першому підрозділі, т.к. там потрібно багато контактувати з людьми та підтримувати зв’язок з ними.

Найміцніші люди (які можуть багато пересуватися та/або переносити тяжкості) потрібні будуть у другий підрозділ, т.к. там багато робіт з доставки та інших дій. У цей підрозділ потрібно якнайбільше людей.

До третього підрозділу підійдуть посидючі та уважні люди, які можуть читати вголос або спілкуватися/займатися з дітьми або літніми людьми, організовуючи їх корисну діяльність.

Починаємо заповнювати людьми цю схему зверху донизу.
Принцип наступний: якщо у Вас є лише Старший групи взаємодопомоги, то йому потрібно швидко знайти собі трьох помічників для кожного з підрозділів. Сам він допомагає злагоджено працювати цим трьом старшим підрозділам, узгоджуючи їхні дії.

Старший підрозділи групи збирає бригади своїх помічників та допомагає цим бригадам успішно вирішувати свої завдання.

Можна це зробити так.
З’ясовуємо, яка допомога людям потрібна вже чи в майбутньому, які є потреби, труднощі чи проблеми у членів групи, зібравши всіх разом на поверсі, чи у під’їзді, чи на конференцзв’язку, або створивши спочатку чат групи та запросивши до цієї групи всіх бажаючих мешканців поверху , під’їзду, будинки, вулиці.

Потім знайомимо всіх учасників групи з організуючою схемою.

Потім узгоджуємо, хто що може і хоче робити з потрібних завдань, як і коли. Можна і варто постаратися знайти відповідну посильну справу для кожного учасника групи, включаючи дітей та людей похилого віку. Тоді кожен вноситиме внесок у діяльність групи, менше нервуватиме, відчуватиме свою потребу та корисність. Це дуже важливо!

Далі кожен учасник групи виконує свої завдання і знає, хто і коли виконує інші завдання, тоді вдасться перенаправляти людей, інформацію та всі питання потрібним людям у потрібне місце на схемі, що організує, паніки або хаосу буде менше, а порядку більше, і всі будуть більш злагоджено і ефективніше діяти як одна команда.

Наприклад, якщо у людини питання “Як бути, якщо закінчуються продукти?”, то йому зможе допомогти відповідальний за отримання та розподіл їжі.

Якщо є перебої з питною водою, то Відповісти за отримання та розподіл питної води може знайти, де її можна купити, або найближчі джерело/свердловину, де можна питну воду набрати, і допомагати за допомогою своєї бригади доставляти воду членам своєї групи.

Якщо будуть додаткові питання, звертайтеся до особи – намагатимемося допомогти.

Читати
Як перетнути кордон і оформитися у Європі Як перетнути кордон і оформитися у Європі

Як перетинати кордон та оформлятися у Європі

Де зупинитися на Західній Україні Де зупинитися на Західній Україні

Де зупинитися на Західній Україні

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ
Icon Form